Aktualności

6 grudnia z Mikołajem w Szpitalu Dziecięcym w Radziszowie

Ho, ho, ho Mikołaj odwiedził Pacjentów . Tuż po koncercie instrumentalnym Kwartetu Smyczkowego Bonjour, który zaprezentował repertuar bajkowy i świąteczny, Szpital obiegła informacja, że Mikołaj pojawił się na Oddziale. Odwiedził sale chorych, gdzie przy pomocy Aniołka i Diabełka rozdawał Pacjentom prezenty.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy za piękną, żywą choinkę

Dyrekcja Szpitala, Pracownicy, Pacjenci oraz Stowarzyszenie "Daj Nadzieję" z Radziszowa serdecznie dziękują firmie Choinki ?u Marcina? za przekazanie pięknej, wyjątkowej żywej choinki. Dzięki pomocy Państwa Impreza Mikołajkowa oraz Święta Bożego Narodzenia w Szpitalu w Radziszowie nabiorą wyjątkowej magicznej atmosfery. Tym gestem ofiarowali Państwo pacjentom radość i uśmiech. Dziękujemy!!

Bezpłatna profilaktyka zdrowotna schorzeń kończyn i kręgosłupa w środowisku wodnym - projekt finansowany przez Fundację PZU

 

Bezpłatna profilaktyka zdrowotna schorzeń kończyn i kręgosłupa w środowisku wodnym

? projekt finansowany przez Fundację PZU

 

Stowarzyszenie "Daj Nadzieję" z Radziszowa realizuje projekt pt." Profilaktyka zdrowotna schorzeń kończyn i kręgosłupa w środowisku wodnym ", który finansowany jest dzięki środkom pieniężnym, które zostały przekazane przez Fundację PZU?. Inicjatywa będzie trwała od 1 marca 2017 r. do 1 grudnia 2017 r. Serdecznie zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby, chcące wziąć udział w tym projekcie o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Zajęcia będą się odbywały na basenie w Radziszowie w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika - Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci Solidarność przy ul. Podlesie 173.

 

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu:

 

Celem ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie jest osiągnięcie jak najlepszej sprawności fizycznej oraz korekcja wad postawy. Założone cele realizować będziemy poprzez wzmacnianie osłabionych grup mięśniowych, zwiększenie zakresu ruchomości stawów, doskonalenie reakcji równoważnych, normalizację napięcia mięśniowego, obniżenie dolegliwości bólowych, oraz poprawę ogólnego stanu

Psychofizycznego beneficjentów.

 

Bezpośrednie cele projektu

 

W wodzie pracujemy nad wadami postawy oraz dolegliwościami, które można wyleczyć, są to m. in.: skrzywienia kręgosłupa w płaszczyźnie czołowej, strzałkowej i poprzecznej, - deformacje klatki piersiowej (kurza, lejkowata) - bóle kręgosłupa, dyskopatie, - kolana koślawe, szpotawe, - płaskostopie, - dystrofie mięśniowe, - stany pourazowe, - ćwiczenia przygotowujące do operacji oraz

Rehabilitacji po zabiegach operacyjnych, walka z otyłością.

 

Pośrednie cele projektu

 

Środowisko wodne, które będzie wykorzystywane do ćwiczeń zapewnia wiele korzyści, większość z nich jest wspólna, ale dla poszczególnych grup niektóre odgrywają większą rolę: dzieci przełamują lęk przed wodą       i oswajają się z nią, woda hartuje organizm przed zmiennymi temperaturami, zwiększa wentylację płuc           i rozwój tkanki mięśniowej, wspólne zabawy wpływają korzystnie na psychikę i intelekt dzieci oraz powodują wzrost kontaktów społecznych. Dorośli zwiększają wydolność układu oddechowo i krążeniowo.

 

Stowarzyszenie Rodziców oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych ?Daj Nadzieję?

Ul. Jana Pawła II 7, 32-052 Radziszów

www.dajnadzieje.org

 

Święty Mikołaj ponownie zawitał w Szpitalu w Radziszowie

 

 

Aby dzień 6 ego grudnia stal się tym wyjątkowym dniem w roku już od samego rana Stowarzyszenie ?Daj Nadzieję? z Radziszowa przygotowywało się do Imprezy Mikołajkowej, którą organizowało na terenie Szpitala. Pierwsi zaproszeni goście a mianowicie pracownicy firmy Motorola Solutions System Polska z Krakowa przybyli juz na miejsce o godzinie 14. Wolontariusze udali się na Oddział Dziecięcy gdzie organizowali dla dzieci zabawy przy użyciu technologii Motoroli oraz obdarowywali naszych podopiecznych zwierzątkami wykonanymi z balonów. Między czasie aktorzy z Teatru Otwartego przygotowywali scenografię na jadalni szpitalnej, gdyż o godzinie 15 rozpoczęło się przedstawienie, na które zostali zaproszeni pacjenci szpitala oraz goście, których przywitała Prezes Stowarzyszenia Małgorzata Sermet. Po godzinnym przedstawieniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek a pacjenci udali się na krótką przerwę na Oddział Szpitalny. Po godzinie 16.00 pojawiły się Wolontariuszki z Fundacji Dr Clown, które bajecznie malowały buzie naszym najmniejszym pacjentom, rozdawały książeczki oraz zabawiały naszych pacjentów w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja. Aż tu nareszcie Mikołaj dotarł na miejsce! Tak jak zapowiadano został on na sygnałach dowieziony przez Skawińską Policję. Na Mikołaja nie tylko czekały dzieci ale również Śnieżynka, która pomagała rozdawać prezenty. Dzieci z wielką radością rozmawiały z Mikołajem oraz odbierały od niego prezenty jak również od funkcjonariuszy Policji. I tak dobiegł do końca ten wyjątkowy magiczny dzień w Szpitalu dzięki uprzejmości sponsorów, którym pragniemy serdecznie podziękować: Lewiatan Radziszów ? Stanisław Łukasik, Cukiernia Cora, Cukiernia Iza, Restauracja Stek, Choinki ?u Marcina?, Restauracja Stek, Restauracja Staromiejska, Fundacja Dr Clown, Firma Henwal z Radziszowa, Teatr Otwarty, Teatr Współczesny, Motorola Solutions System Polska, Drukarnia Iwion, Catering Staff, Policjantom z Komisariatu w Skawinie.

Serdeczne podziękowania dla firmy Magtransport

 

Bardzo dziękujemy Panu Michałowi Magiera, za bezinteresowną pomoc w dostarczeniu materiałów wykończeniowych dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika - Małopolskie Centrum Rehabilitacji Dzieci "Solidarność" w Radziszowie. Cieszymy się, że są jeszcze ludzie, na których możemy liczyć.

Dziękujemy!

Oj będzie się działo 6 grudnia!

Stowarzyszenie "Daj Nadzieję" z Radziszowa organizuje Imprezę Mikołajkową dla pacjentów będących na Oddziale Stacjonarnym Rehabilitacji Ogólnoustrojowej w Szpitalu w dniu 6 grudnia.

Nieoficjalne źródła donoszą, że Policja ma chrapkę na Orszak Mikołaja i w celu zapewnienia sobie powodzenia akcji rozpoczęła już operację pod kryptonimem "Zarekwirować sanki Mikołaja".

 

Podsumowanie 1% podatku za 2017 rok

Dzięki przekazanemu 1% podatku za 2017 rok udało nam się zakupić sprzęt medyczny oraz rehabilitacyjny dla Szpitala w Radziszowie. Oprócz zakupów został zorganizowany Mikołaj dla pacjentów szpitala, który był współfinansowany ze środków przekazanych z 1% podatku.

Zakupiono dla Szpitala w Radziszowie:

- Kardiomonitor CMS 9000

- Wózek pod kardiomonitor

- Elektrokardiograf AsCARD Green v.06.101

- Zestaw 4 dysków korekcyjnych Dynair Senso Mini

- Dysk korekcyjny Dynair Ballkissen Kids

- Rowerek stacjonarny do 90 kg

- Stepper z kolumną i twisterem Column II Spokey

- Mikołaj

 

W imieniu Członków Stowarzyszenia, Dyrekcji Szpitala oraz pacjentów serdecznie dziękujemy za przekazany 1% podatku.

 

 

 

     

 

XIII kwesta na Cmentarzu Parafialnym w Radziszowie

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Daj Nadzieję Małogrzata Sermet oraz Sławomir Góralik uczestniczyli w XIII kweście na Cmentarzu Parafialnym w Radziszowie, organizowanej przez Stowarzyszenie Nasz Radziszów. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na odnowę zabytkowej kapliczki znajdującej się przy ul. Jana Pawła II.